+37167373037 (info) +37122580220 (digitālā apdruka) +37122077660 (t-kreklu apdruka)

Poligrāfija kļūst aizvien mūsdienīgāka. Pavisam nesen tirgū parādījās papīrs, samērā neparasts un skaists. Tā nosaukums – dizaina papīrs. Daudzi cilvēki ir pieraduši uzskatīt, ka poligrāfija – tas ir parasts un konservatīvs darbs, kas necieš dizaineru idejas. Tomēr ar gadiem poligrāfija kļūst aizvien mūsdienīgāka un labāka, kā arī attīstās viss, kas attiecas uz poligrāfijas darbību.

Dizaina papīrs šādu neparastu nosaukumu ieguvis tāpēc, ka papīra krāsojums ir samērā neparasts, raibs. Pataustot pašu papīru, tas šķitīs neparasts, ne tāds kā pārējie papīra veidi, tas būs mazliet nelīdzens, tai pašā laikā arī samtains un maigs. Daudzi domā, ka nav pārāk svarīgi, kā izskatās papīrs, jo uz tā vienkārši tiks uzdrukāts teksts, bet tā domāt ir kļūdaini un nepareizi, jo, lai cilvēki vairāk lasītu un attīstītos, papīrs ir jāpadara taustei patīkams un, galvenais, skaists. Tieši tāpēc poligrāfija ir sākusi pilnveidoties. Dizaina papīrs, bez tā skaistuma un jaukuma, ir arī ļoti kvalitatīvs, kas nav mazsvarīgi. Šāds papīra veids izskatās tā, ir kā tas būtu gatavots ar rokām. Un tieši tas cilvēkiem ļoti patīk.

Dizaina papīra pareiza izvēle drukas vajadzībām.

Lai poligrāfija radītu tikai kvalitatīvus darbus, liela nozīme ir jāpiešķir papīra kvalitātei un ārējam izskatam, kas tiks izmantots poligrāfijas darbā. Vislabāk izvēli uzticēt speciālam dizainerim, kam ir jānodarbojas ar šiem jautājumiem. Un tā, izvēloties dizaina papīru, galvenā uzmanība jāpievērš papīra blīvumam, tas nedrīkst būt ļoti biezs, jo šķitīs rupjš, bet ne arī pārāk plāns. Vispār, jāņem vērā, ka papīra blīvuma aptuvenajam rādītājam ir jābūt šādam – 80 uz 300 g/m2. Plānāku papīru poligrāfija izmanto vienkāršiem darbiem. Piemēram, šādu papīru izmanto pielikumiem vai veidlapām, kā arī ielūgumiem uz dažādiem svētkiem. Papīrs ar lielāku blīvumu ir jāizmanto atklātnēm, biļetēm, vizītkartēm, kā arī grāmatu, burtnīcu un bloknotu vākiem.